Polecamy

Reklama
ehost.pl

Sonda

Co sprawia Ci największą trudność w nauce języka obcego ?
 

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj28
WczorajWczoraj41
W tygodniuW tygodniu194
W miesiącuW miesiącu848
WszystkieWszystkie41617


Metody nauczania

Jak uczymy?

Przede wszystkim uczymy, by nauczyć.

Dlatego motywujemy:

  • dzięki ciekawym lekcjom, w których uczniowie biorą aktywny udział,
  • dzięki interesującym materiałom do nauki słownictwa i gramatyki,
  • dzięki przybliżaniu kultury krajów anglojęzycznych.

Wykorzystujemy sprawdzone metody opracowane przez uznanych metodyków:

w nauczaniu dzieci – metodę Helen Doron,

w nauczaniu dorosłych – metodę Avalon.

Powtarzamy przerobiony materiał w formie różnorodnych ćwiczeń.

Sprawdzamy postępy uczniów regularnie.

Wykorzystujemy na lekcjach nowe technologie!

Jednym słowem:  dokładamy wszelkich starań, by nasze lekcje były ciekawe i efektywne!

 

 

 

Metoda AVALON

AVALON Direct English (ADE) to metoda nauki języka angielskiego odpowiednia dla słuchacza w każdym wieku. Jest szczególnie skuteczna w przypadku osób pracujących, mających mało czasu na naukę oraz młodzieży, która pragnie aktywizować mówienie. Skuteczność i jakość metody potwierdza akredytacja British Council. Jako jedna z niewielu metod może poszczycić się akredytacją.
Zajęcia metodą Avalon Direct English prowadzone są wyłącznie w języku angielskim przez wykwalifikowanych lektorów, pracujących w profesjonalnych szkołach językowych. Szybkość przyswajania materiału dostosowana jest do możliwości i oczekiwań grupy.
Avalon Direct English nie zajmuje dużo czasu na zadania domowe, jest interesująca i przyjemna dla słuchacza.
W metodzie Avalon DE podstawą jest to, że student słucha i mówi czterokrotnie więcej na lekcji niż w innej formie nauki języka.
Czas dostępny w ciągu lekcji jest całkowicie wykorzystany na nieustanny trening w mówieniu i cenny kontakt z żywym rozmówcą. Słuchacze opanowują umiejętności komunikacji już od pierwszych lekcji. Nauka wspomagana jest przez jasną i zrozumiałą gramatykę oraz nowoczesne, praktyczne i używane w życiu codziennym słownictwo. Dzięki bogatej tematyce słuchacz będzie umiał bez najmniejszych problemów porozumieć się w języku angielskim. Ostatni poziom kursu stanowi bazę słownictwa i gramatyki potrzebnej do zdania egzaminu FCE. Kursy tą metodą są niezwykle intensywne. Proponujemy Państwu zajęcia w blokach 100 minutowych dwa razy w tygodniu. Czyli dwa razy więcej niż na kursach standardowych.
Decydując się na naukę metodą Avalon w naszej szkole macie Państwo możliwość uczestnictwa w 8 próbnych lekcjach.
Wiedza słuchaczy jest regularnie sprawdzana. Po przerobieniu określonej partii materiału przeprowadzany jest test, którego wynik jest „przepustką” na kolejny poziom kursu.

AVALON DIRECT ENGLISH jest metodą, którą bez wątpienia można nazwać „ZŁOTYM ŚRODKIEM XXI w.”
W KONTEKŚCIE NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Metoda Helen Doron

Angielski dla maluchów, czyli uczenie poprzez zabawę

Helen Doron Early English jest wyjątkową, prostą i naturalną metodą nauczania języka angielskiego, odpowiednią dla każdego dziecka.

Wykorzystanie unikalnej umiejętności dziecka do przyswajania języka pozwala na uczenie do dziesięciu razy szybciej niż przeciętne kursy. Kursy mają formę przyjazną dziecku, są pełne zabaw, gier i piosenek. Metoda Helen Doron naśladuje sposób, w jaki dzieci poznają swój język ojczysty. Dzieci mają kontakt z językiem na co dzień, osłuchują się z nim, a każda próba powiedzenia czegoś czy wykazanie zrozumienia np. wydanego polecania sprawia, że rodzice lub inne bliskie osoby chwalą dziecko, co powoduje, że czuje ono satysfakcję z dokonanego postępu.

Proponujemy dziesięć kursów języka angielskiego dla dzieci na różnych poziomach zaawansowania i w różnym wieku. Niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym uczą się u nas tylko języka mówionego, dzieci starsze natomiast stawiają także swe pierwsze kroki w czytaniu i pisaniu w j. angielskim.
Ta rozpowszechniona i efektywna metoda nauczania języka angielskiego została opracowana przez Helen Doron - lingwistkę, która na co dzień współpracuje z nauczycielami na całym świecie. Dzięki temu istniejące już materiały dydaktyczne są systematycznie uaktualniane i udoskonalane, a nowe tworzone po to, by zaspokoić potrzeby dzieci i nauczycieli. Stale dążymy do tego, by zarówno nasze materiały dydaktyczne, jak i metodyka nauczania języka angielskiego dzieci w wieku od 3 miesięcy do 14 lat były najwyższej jakości. Nasi nauczyciele są profesjonalne przygotowani – regularnie uczestniczą w szkoleniach oraz otrzymują wsparcie ze strony międzynarodowej organizacji.

Od 1985 roku metodą Helen Doron Early English uczone były setki tysięcy dzieci na całym świecie. Metoda oparta jest na zabawie i przynosi doskonałe rezultaty. Bazuje na naturalnym sposobie, w jaki dziecko uczy się języka ojczystego.

Zapraszamy do naszego Centrum na bezpłatne zajęcia pokazowe z udziałem Państwa pociech!

Metoda komunikatywna

Na naukę nigdy nie jest za późno- o kursach dla dorosłych ...

We współczesnym świecie, w którym możliwość komunikowania się z ludźmi to podstawa prowadzenia interesów, wyjazdu wakacyjnego, który coraz częściej odbywa się za granicą, znajomość języka obcego staje się wręcz koniecznością. Rozpoznając te potrzeby, prowadzimy od 7 lat kursy dla dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Dorosłej osobie często trudniej przełamać barierę językową niż dziecku, dlatego zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, a słuchacze są wspierani w ich wysiłkach przez profesjonalnych i życzliwych lektorów. To na pewno ułatwia uczenie się trudnej sztuki komunikacji. A właśnie na nauczenie języka komunikatywnego, przydatnego w pracy, w nawiązywaniu kontaktów osobistych, podczas wakacji kładziemy największy nacisk. Zajęcia zawierają elementy Business English, poświęcone są korespondencji mailowej, kontaktom telefonicznym, tematom pracy, wakacji, poruszania się w mieście, zainteresowaniom. Poszerzają słownictwo, pomagają osiągnąć płynność w mówieniu i uczą gramatyki. Wszystko po to, aby ułatwić komunikację. Dlatego na zajęciach głównie mówią uczniowie, oczywiście po angielsku. Jednak by to osiągnąć potrzebne są ciekawe materiały, zróżnicowane gry, interesujące tematy. I o to wszystko dbają doświadczeni lektorzy. Swoją pracą przekonują również dorosłych, że nauka języka obcego to nie tylko żmudna praca, ale także ciekawe spotkanie z ludźmi, tylko że po angielsku.

 

Metoda pozytywnej motywacji

Czyli jak zachęcić nastolatków, aby chętnie brali udział w zajęciach językowych

Podstawową kwestią w nauczaniu młodzieży jest motywacja. Dlatego ciekawe artykuły, interaktywne gry pomagają zachęcić słuchacza do udziału w zajęciach. Jednak nieodzowne jest zachowanie dystansu, a także systematyczne monitorowanie postępów w nauce. Praca grupowa i interesujące tematy oraz przejrzyście sformułowane wymagania - to są klucze do sukcesu w nauce języka obcego nastolatka.